ikbloggerlarisirketlerdedenizbank

Eğitimlere, zirvelere katılıp “ne yapacağımızı değil, nasıl yapacağımızı söyleyin!” diye isyan ettiğiniz oldu mu sizin de? Eğer yanıtınız “evet” ise  tam size göre bir proje hayata geçiyor: #ikbloggerlarışirketlerde projesiyle birlikte İK blog yazarları şirketlerle buluşuyor ve değerlendirmelerini sizinle paylaşıyor.

Şimdiye kadar gelinen yolda #ikbloggerlarışirketlerde  projesine destek verecek şirketler ve blog yazarları özenle seçildi. Benim de içinde bulunduğum ekbimiz Fundalina ‘dan eğitimimizi aldık, Ahmet Eryılmaz ise şirketlerle görüşme öncesinde yol gösterenimiz oldu.  Yani konu budur, hadi dağılın denilip bırakılmadı, titizlikle üzerinde çalışıldı ve devam ediyor.

Önce eğitimden başlayayım: O kadar kapsamlı bir eğitim aldık ki  zaten iddialı olmadığım blog yazarlığımı bir kez daha sorguladım. Kendimi ve blogumu değerlendirirken sürekli yapılacaklar listem uzadı. Liste uzadıkça iç sesim  “blog yazarlığı ciddi bir iş” dedi durdu. İddialı mı olmak gerekiyordu yoksa? Öte yandan blog dışında geçimimi sağlayan esas işimi ve evde bekleyen gündelik işlerimi de düşününce hepsini hangi ara yapacağımı da kendime dert edindim. Sonra dedim ki kendime “eskiden blog yazacak vaktim yok derdin, bak oldu, bu da olur. Önce istemeli sonra önceliklendrmeli!” Diyeceğim o ki aklınızın fikrinizin İK’da olması yetmiyor, bu alanda da önceliklendirmezseniz bir gün 24 saate sığmıyor. Eğer şanslıysanız karşınıza Fundalina gibi bu işi iyi bilen, paylaşımcı kişiler çıkıyor ve en azından yapılacaklar listenizi oluşturmanızı sağlayarak bunları nasıl başaracağınız konusunda size yardımcı oluyorlar.

Eğitimin ardından Ahmet Eryılmaz danışmanlık deneyimlerinden de yola çıkarak şirketlerle görüşmelerde nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair tüyolar verdi. Özgün tarzı ve güçlü dili ile bize yol gösterdi . Çok kısa bir süre birlikteydik ama projenin kalitesi için çok önemli ve değerliydi.. Bu arada Ahmet Bey’in hafızasına dair şaşkınlığımı da gizleyemeyeceğim, zamanında yazdığınız bir yazıdan bir anda alıntı yapabiliyor ve sizin unuttuğunuz kendi cümlelerinizi size hatırlatabiliyor. Projeye verdiği destek için bir kez daha çok teşekkür ederim.

Şu anda proje ne aşamada derseniz,  proje kapsamında bu dönemde bloggerlar ve şirketler konularını seçiyorlar ve heyecanla eşleştirmelerin sonucunu bekliyorlar. Eşleştirmelerin ardından belirleyecekleri konular üzerinden sohbetlerini gerçekleştirecekler ve blog yazarları gözlemlerini bloglarında paylaşarak hangi uygulamalar nasıl hayata geçirilmiş, bundan sonrasında neler planlanıyor gibi konularda paylaşımlarda bulunacaklar.

Bu değerli çalışmanın mimarları, İK Bloggerları Şirketlerde Projesi ekip üyeleri Artemiz Güler, Ayşe Kirman, Ezgi Feda , Burçin Şoray Erdağ  ve bize ev sahipliği yapan Deniz Bank’a çok teşekkürler.  Bu başlangıcın gelecek senelerde çok daha kapsamlı çalışmalara vesile olacağına inanıyorum. Eğer siz de bu proje ile ilgilendiyseniz ve gelişmeleri takip etmek isterseniz projemizi #ikbloggerlarisirketlerde hashtagi ile takip edebilir, deteylara buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Melis Tiftikci

Reklamlar