wfpmaBırakın insan kaynakları alanında deneme yazısı yarışmasına katılmayı, üniversite öğrencisiyken İnsan Yönetimi Dernekleri Dünya Federasyonu (WFPMA) adında bir organizasyon olduğunu dahi bilmezdim. Bu benimle ilgili bir sorun olabilir elbette ama artık herşeyin çok daha kolay öğrencilere ulaştığını ve insan kaynakları yönetiminin de gün geçtikçe daha fazla değer gördüğünü de söyleyebiliriz.

Bu sene WFPMA 40. Yılını kutlarken insan kaynakları alanında eğitim gören tüm ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik bir deneme yazısı  yarışması düzenliyor.

İngilizce olarak hazırlanacak ve 500 kelimeyi geçmeyecek yazıda öğrencilerden aşağıdaki 2 sorunun yanıtını paylaşmaları bekleniyor:

  1. What will employment and the workforce situation be like in 40 years’ time in 2056?
  1. What will be the single biggest challenge that the employment and workforce situation in 2056 pose for the human resource management field and how specifically will HR practitioners manage and resolve that challenge?

WFPMA ‘ya üye her federasyondan bir kazanan öğrencinin belirleneceği yarışmada, federasyon birincileri,   20-21 Ekim 2016’da PERYÖN ev sahipliğinde düzenlenecek 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresine WFPMA’nın davetlisi olarak katılım hakkı elde edecek ki uluslararası bir platformda bulunmak için çok değerli bir fırsat.

Yarışmaya katılabilmek için 1 Mayıs 2016 tarihine kadar deneme yazılarınızı scan edilmiş öğrenci kimlik kartınız  ile birlikte akademi@peryon.org.tr adresine iletilmeniz yeterli.

Deneme yazısı detaylarına buradan, yarışma kurallarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm öğrenci arkadaşlara başarılar dilerim.

Sevgilerimle,

Melis Tiftikci

Reklamlar