40 yaş altı 40Genç arkadaşlara soralım, 40 yaşına geldiğinizde kendinizi nerede görüyorsunuz? Hadi sınırlarınızı kaldırın, limitlerinizi yok sayın ve hayal edin, ne tür bir şirkette hangi pozisyonda görev alıyorsunuz? Ve lütfen, “bir şirkette yönetici pozisyonunda olmak istiyorum” diyerek geçmeyin. Kendi şirketinizde misiniz yoksa bir başka şirkette mi? Şirketin amacı ne? Kaç çalışan var? Siz hangi pozisyondasınız? Neleri farklı yapıyorsunuz? Neleri geliştirdiniz? Sizden bahsederken hakkınızda ne diyorlar?

Başkalarının büyük başarılarına göz atmak ve hayat hikayelerini okumak, hayallerimize koyduğunuz sınırlarımızı kaldırmamızda oldukça etkilidir. Bu kişilerin kimilerinin farklı avantajları olabilir; ancak hepsi için aynı şeyi diyemeyiz. Eğer bir başkası 40 yaşına varmadan Fortune Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40 listesinde yer alabiliyorsa siz de eğer isterseniz ve azimle çalışırsanız gelecekte bu listede olabileceğinizi görürsünüz. Bunun için nelere ihtiyacınız olduğuna dair fikir sahibi olursunuz ve eğer listeye giremezseniz de en azından potansiyelinizi mümkün olduğunca fazla kullanmış ve olabileceğiniz en iyi yerlerden birine erişmiş olursunuz. Eğer o da olmazsa en azından geleceğe yönelik size umut verir. 🙂

Fortune Türkiye’nin “40 Yaş Altı 40” yönetici listesi 2015 yılında başarılı olan genç liderleri listeledi.  Bu ve benzeri listelerde kadın oranının gelecek senelerde daha da fazla olmasını diliyorum. Umarım bu listede yer alan genç ve başarılı fikir önderleri, girişimciler ve yöneticiler hepimize ilham  kaynağı olur.

Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Melis Tiftikci

Reklamlar