Etkileyici insanlar genellikle enerjileri yüksek kişiler. İçe dönük ya da dışa dönük olmaları bence o kadar da önemli değil, onlar destek vermeye, sorumluluk üstlenmeye açık, olumlu düşünmeyi tercih eden ve bir şeyden hoşlanırlarsa bunu belli eden, gülümsemeyi seven kişiler.

Bazı insanlar da var ki onlar da bunları yapıyor ama yine de o kadar da etkileyici olamıyorlar, hatta bazen itici  olduklarını bile düşünebiliyoruz. Neyi eksik yapıyorlar?

Etkileyici insanlar gerektiğinde tempoyu yavaşlatmayı biliyorlar. Kontrol tamamen ellerinde. Birini dinlerken onu gerçekten dinliyorlar. Sahip oldukları enerji onlarda dikkat etksikliğine sebep olmuyor ya da işine fazlaca odaklanmış bir şekilde “bu görüşme de bitsin de sonra şu işi halledeyim, saat kaç oldu acaba” diye düşünerek dinler gibi yapmıyorlar. Sadece dinlemiyorlar, aralarda sorularıyla sohbeti koyulaştırıyorlar. Gerçekten merak ediyorlar, önemsiyorlar ve bunu hissettiriyorlar.

Gerektiğinde sakinleşip gerektiğinde coşkulu olabilen, ilişkilerini başarılı bir şekilde yürütebilen kişiler etkileyici insanlar olarak tanınıyorlar ise şu soruyu kendimize sormak faydalı olabilir:  Gerektiğinde tempoyu yükseltip gerektiğinde yavaşlamayı başarabiliyor muyuz?

Reklamlar